Hore

Môj výber

Zóna architekta

Kvalitný interiér je ako oblek na mieru – Stavebníctvo a bývanie

ČLÁNOK NA STIAHNUTIE V PDF

Marián Mihók, obchodný riaditeľ spoločnosti Brik, nám v rozhovore otvorene porozprával, prečo sa občas snažia klientov chrániť pred ich vlastnou kreativitou, aj to, prečo súčasnosť nazýva dobou profesionálov a manželky nahradili architekti. Pri našom poslednom stretnutí ste spomínali personalizovaný dizajn vašich produktov.

Čo presne si máme pod týmto pojmom predstaviť?

Predstavme si napríklad kvalitný oblek na mieru. Keď sa chcete obliecť na úrovni, idete za profesionálmi, venujete tomu čas, chcete kvalitné materiály. Len tak budete spokojní, len tak si splníte svoje sny. A my vlastne obliekame váš interiér. My sme ten luxusný značkový salón. Je nespochybniteľné, že klient v našom segmente chce mať výrobok, pri ktorom nemusí prijímať kompromisy. Preto pri našich produktoch ponúkame architektom, ako aj koncovým klientom, možnosť prispôsobiť typový výrobok na mieru interiéru, ako aj koncepcii celého návrhu. Už len možnosť výberu akejkoľvek dyhy a jej farebných odtieňov miešaných na mieru, či kompletná škála RAL vyhotovení umožňuje ovplyvniť finálny výrobok podľa osobných preferencií. Klient už na začiatku vidí celkom presne a podrobne komplikované detaily výrobkov priamo v showroome. Nemusí sa rozhodovať iba podľa výkresu alebo vizualizácie, čo odbúrava značnú mieru neistoty z finálneho výsledku.

Do akej miery viete byť pri výrobe nábytku na mieru flexibilní?

Nie sme spoločnosť, ktorá limituje klienta iba vlastným portfóliom typových prvkov, klientovi dokážeme vyrobiť kompletný interiér na kľúč, či už na základe návrhu od jeho architekta, alebo na základe návrhu interiéru od našich dizajnérov a architektov. Za 25 rokov sme vychovali tím šikovných a flexibilných ľudí; v tom je naša sila, to je naše knowhow… Pri pohľade do našej výrobnej haly to nevyzerá na fabriku, ktorá predáva typové prvky, ktoré sa sunú výrobným pásom, ale skôr na veľkú stolársku dielňu, ktorá sa venuje každému prvku individuálne. Stovky interiérov, pri ktorých sme boli vždy postavení pred novú výzvu ako zhmotniť návrh do špičkového interiéru, asi najlepšie vyjadrujú našu mieru flexibility.

Podpísali by ste aj pod niečo, s čím nie ste úplne stotožnení, ale zákazník na tom trvá?

Žiaľ, ľudia naozaj občas mávajú čudné nápady… Snažíme sa ich preto ochrániť pred vlastnou kreativitou. 🙂 Nesmieme dopustiť, aby sme sa za výsledok hanbili, ani aby ich skriňa za

bila. Je súčasťou našej profesionality presvedčiť klienta, aby prijal správne riešenia. Klient by nikdy nemal dostať nefunkčný a nekvalitný výrobok. Možno však máme šťastie, že klienti a architekti, ktorí nás oslovujú na realizáciu, majú interiérynavrhnuté tak, že nemusíme riešiť dilemu, či sa do výroby pustiť a potom sa pod to podpísať. To platí pre moderné interiéry, pri ktorých vieme garantovať najvyššiu kvalitu. Neradi sa púšťame do rustikálnych interiérov a interiérov z masívu, pre ktoré sú na trhu iné spoločnosti.

Značka Brik sa teda do povedomia ľudí zapísala aj ako dodávateľ kompletných interiérov na mieru. Aké sú špecifiká takejto spolupráce so zákazníkom?

Je doba profesionálov; dnes si už nikto nemení olej v motore auta na dvore ani nechodíme v štrikovaných svetroch od mamy. Na jednej ulici dnes môžeme vidieť katalógové domy z 90. rokov s amatérsky „pozliepanými“ interiérmi, často za nemálo peňazí, a vedľa nich novo postavené kvalitné domy, kde cítiť vkus architekta a cit pre prostredie. S kvalitnou architektúrou prišla na Slovensko aj profesionalita v tvorbe interiérov. Architekt, klient a realizačná firma tvoria tím, ktorý interiér vytvorí a zrealizuje. Interiér predstavuje životný

priestor každého z nás, a preto sa každý z nás snaží, aby sa v ňom cítil dobre. Niekomu sa to podarí iba osobným pričinením, niekto využije služby architekta a niekto ich kombináciu. Doba, keď vytváranie interiérov mali v rukách hlavne manželky a obyvatelia priestorov, sa stáva minulosťou. Nahrádza ju doba, kde obyvateľ zveruje návrh svojho životného priestoru odborníkom, teda architektom, dizajnérom a interiérovým štúdiám. Nájsť odborníka, ktorý

dokáže splniť predstavy alebo príjemne prekvapiť svojím riešením, býva niekedy náročný proces, ktorý je len začiatkom plnenia sna o budúcom domove. Naša spoločnosť sa neobmedzila iba na typové prvky, ale ponúka klientom kompletné riešenia interiérov už od projekčnej fázy.

Máme v rámci bývalého Československa niekoľko showroomov alebo obchodných zastúpení,

ktoré dokážu spracovať kvalitný návrh interiéru. Interiéry, vychádzajúce z návrhov našich architektov, sú pre nás z logických dôvodov najmilšie. Nielen preto, že sa s týmito návrhmi vieme takmer úplne stotožniť, ale aj preto, že majú doriešené všetky detaily, vrátane konštrukčných možností, ktoré urýchľujú výrobný proces, montáž a v neposlednom rade klientovi znižujú konečnú cenu. Výrobou kompletných interiérov si vytvárame s klientom

oveľa bližší vzťah,. Človek vás viac púšťa do svojho súkromia, ako keď mu dodávate iba sedaciu zostavu. Neraz sa stalo, že medzi nami a klientom vniklo priateľstvo, ktoré je asi najvyšším ocenením prístupu našich kolegov k vyrábanej zákazke.

Nábytok od Briku nájdeme nielen v domoch a bytoch ale aj v kanceláriách takmer po celej Európe. Ako vyzerá váš ideálny zákazník? Vie presne, čo chce, alebo si nechá poradiť?

Je to človek, ktorý má vkus, je náročný a jednoducho chce mať partnera, ktorý svojou tradíciou a silou garantuje, že táto nie malá investícia dopadne na jednotku. Sú to vážne

rozhodnutia a úlohy. Ľudia v našich interiéroch trávia dlhé roky svojho života. Už skladba bytov, napríklad pri developerských projektoch, vytvára zaujímavý mix výziev pre našich kolegov, ktorí sa môžu stretnúť s rôznymi klientmi. Ak by sme si však mali vysnívať ideálneho zákazníka, mal by to byť človek, ktorý iba v náznaku prezentuje svoju predstavu a spoľahne sa na kreativitu našich architektov. Ideálny klient si vie uvedomiť hodnotu, úsilie, prístup a kvalitu výrobku, ktorý mu dodávame.

Na akých zaujímavých realizáciách interiérov momentálne pracujete?

V súčasnej dobe máme vo výrobe niekoľko interiérov rodinných domov a bytov, ktorými plníme sny našich klientov mať krásny a jedinečný interiér v najvyššej kvalite. Máme rozbehnutú spoluprácu, pracujeme na niekoľkých developerských projektoch, kde sme partnerom pre interiérové riešenia a keďže sú to projekty, v ktorých ide o najvyššiu kvalitu, tešíme sa na krásne interiéry v moderných stavbách.

A čo čaká spoločnosť Brik v druhej polovici roka 2017?

Výrazne posilňujeme kreatívnu tvorbu interiérov v našich interiérových štúdiách. Tak, ako je značka Brik synonymom pre výrobu dizajnového nábytku, chceme byť aj miestom, kam sa

chodí za tými najlepšími riešeniami interiérov, kam ľudia jednoducho chodia za skutočnými profesionálmi. Napriek našej stabilnej a dlhoročnej pozícii na trhu sa snažíme posúvať stále k novým výzvam. Niekedy máme pocit, že konkurujeme celému svetu – od svetových značiek, až po špičkové malé stolárske dielne. A v takomto prostredí, najmä v našom segmente

dizajnového nábytku, musíme byť najlepší. Na jeseň sa zúčastníme Design Bloku v Prahe, kde sa v spoločnosti tých najlepších opäť pokúsime potvrdiť naše dobré meno.

Podobné články

VIAC Článkov