Hore

Môj výber

Zóna architekta

Domáca knižnica a jej miesto v digitálnej dobe.

ČLÁNOK NA STIAHNUTIE V PDF

Známy taliansky filozof Cicero ešte pred dvetisíc rokmi povedal, že “Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše.” Platí to dodnes. Aj v súčasnej digitálnej dobe majú klasické knihy svoje nenahraditeľné miesto.

A práve na to miesto sa poďme pozrieť bližšie. Túžite mať doma knižnicu? Mala by byť dominantnou súčasťou vášho interiéru? Nemusíte sa pri tom vôbec báť toho, že nebude zapadať do moderného štýlu, akým máte zariadenú domácnosť. Na mysli máme totiž skutočné dizajnérske skvosty, nie kus nábytku ako vystrihnutý z románov od Jane Austen. Súčasným trendom sú maximálne originálne knižnice na mieru so zaujímavou štruktúrou a členitosťou. K dispozícii je tiež široká škála materiálových i farebných možností. Aj takéto detaily dokážu podčiarknuť charakter vášho interiéru a dodať mu jedinečný šmrnc.

Zvyšok si už môžete dotvoriť sami doma. Knižnica predsa nemusí slúžiť výhradne len ako miesto na odkladanie kníh. Skúste ju doplniť kvetmi, fotografiami či dekoračnými predmetmi a uvidíte, ako celú miestnosť oživí. Samozrejme, nehovoríme tu o obrovských objektov, ktoré zaplnia celú stenu. Aj keď vybrať si môžete aj také, výhodou je ich výroba na mieru. Primárne však ide o akési doplnky, ktoré nenarušia minimalistický interiérový dizajn, ale pomôžu mu vyniknúť v celej jeho jednoduchej kráse. Ak sa k tomu pripojí dômyselné prepracovanie všetkých detailov a kvalita použitých materiálov, buďte si istí, že vašu knižnicu neprehliadne žiadny hosť.

A čo je najdôležitejšie, vy možno aj vďaka nej oprášite nejednu staršiu knihu a necháte sa vtiahnuť do príbehov napísaných na klasických papierových stranách. Lebo čítačka je spratná a praktická, ale vôni tých „naozajstných“ kníh sa jednoducho nič nevyrovná.

Spojenie klasickej a folklórnej hudby – klasfolk.sk.

Podobné články

VIAC Článkov